MINERÁLNÍ SULFIDNÍ BAHNO

LÉČEBNÉ MINERÁLNÍ SULFIDNÍ BAHNO S PŘÍRODNÍM BETA–KAROTENEM

Léčebné minerální sulfidní bahno s přírodním Beta–karotenem je jedinečný 100% přírodní produkt. Po tisíce let se na dně slaného mořského jezera nahromadily cenné organické a minerální látky ve formě koloidních organických přírodních útvarů, které mají na lidský organismus terapeutické účinky v důsledku jeho plasticity, vysoké tepelné kapacity a pomalého přenosu tepla. Bahno obsahuje vyvážený soubor minerální soli, stopové prvky a bio stimulanty, včetně: křemičitých, asparagových, huminových a některých jiných mastných kyselin, lipidů a fosfolipidů, karotikoidů, aminokyselin, steroidů, hormonů a vitamínů (A, B 1, B 6, B 12 , C, D, E, F, PP ) a dalších nezbytných prvků pro lidské zdraví.

Indikace

Minerální sulfidní (čištěné) bahno s Beta-karotenem má protizánětlivý a antiseptický účinek, zvyšuje ochranné funkce organismu a imunitního systému, normalizuje metabolismus. Bahenní aplikace léčí širokou škálu onemocnění, včetně onemocnění pohybového ústrojí, centrální nervový systém, periferní nervový systém, gynekologická onemocnění, onemocnění mužských pohlavních orgánů, dýchacích cest, zubní a kožní onemocnění. 

Kontraindikace

Obecné kontraindikace pro balneo léčbu (včetně akutních zánětů, přecitlivělostí – individuálních nesnášenlivostí).
Nevhodné pro onemocnění: kardiovaskulární, tromboflebitida, chronické selhání ledvin

Na katedře biochemie Charkovské univerzity V.N. Karazina byla provedena analýza obsahu biologicky důležitých látek ve vzorcích léčebného bahna Sakského jezera a Mrtvého moře.

Na základě provedených analýz je možno učinit závěr, že léčebná bahna Sakského jezera obsahují velké množství životně potřebných látek, které blahodárně působí na lidský organizmus, jsoubohatá na vitamíny včetně antioxidantů a aminokyselin, včetně nenahraditelných, a na lipidy, přičemž u těchto ukazatelů výrazně převyšují bahno Mrtvého moře. To umožňuje doporučit léčebná bahna Sakského jezera pro široké využití ve zdravotnické praxi.

KOMPLETNÍ METODIKA LÉČBY